Od UFC do lokalnej sceny. Polska wciąż odczuwała niesprawiedliwość. To żart, brzmiało to po meczu

To był jeden z najpiękniejszych meczów tego wieczoru. W tym samym czasie obaj zawodnicy wykonali zrównoważony pokaz, który rozlewał się z boku na bok. Wymagający fizycznie mecz nie przyniósł jednak żadnych znaczących momentów, w których jeden z zapaśników miałby poważniejsze problemy. Dlatego pojedynek ostatecznie osiągnął wynik sędziów, którzy jednogłośnie zadecydowali o zwycięstwie Zdenka Polívki. W międzyczasie dwóch sędziów prowadziło ostatnio walkę o tytuł UFC w Abu Zabi.

„Chciałem walczyć, co zrobiłem. Poszedłem po zwycięstwo i to było dla mnie najważniejsze. Ale rozumiem, że w afekcie są też słowa. Musieli być rozczarowani, ale nie zauważyłem, co powiedział w wywiadzie” – odpowiedział Polívka po meczu na konferencji prasowej.

Robert Bryczek jest zachwycony zwycięstwem.Zdjęcie: Oktagon MMA

Polski róg bardzo nieprzyjemnie zareagował na ogłoszenie zwycięzcy meczu. Sam Bryczek nazwał wypowiedź sędziów żartem. Z czasem jednak polski zapaśnik moderował swoje emocje i wypowiadał się również w mediach społecznościowych.

„Chciałbym podziękować organizacji i mojemu rywalowi za możliwość podjęcia kolejnego trudnego wyzwania. Włożyłem w to wszystko, zasługuje na szacunek. Choć werdykt nie był korzystny, czułem, że moja ręka musi się podnieść. Następnym razem pokażemy coś lepszego, więc nie pozostawiamy decyzji sędziom” – odpowiedział Polák na Instagramie.

Oczywiście całą sytuację komentowali również organizatorzy, a dokładniej Ondřej Novotný, który odpowiadał na pytania podczas pomeczowej konferencji prasowej.

Moim zdaniem Zdeněk pokonał dziś Roberta. Ale kiedy polski trener każe mi ponownie zmienić sędziego. Więc nie wiem. Sprowadziliśmy sędziów, którzy w zeszłym tygodniu odgwizdali mecz o tytuł UFC w Abu Zabi. I mówię mu, jak je zastąpić. Kogo wolisz? Rozumiem, że to emocje, ale muszę powiedzieć, że już mi się to nie podoba. Jedno to emocje, a drugie to znęcanie się” – również promotor Ondřej Novotný odpowiedział.

Zapaśnicy i ich trenerzy mają możliwość protestowania przeciwko spornym decyzjom.

„W szczególności powiedziałem polskim chłopcom, że mogą zawetować sędziego. Żaden sędzia nie był Czechem, więc o czym chcemy rozmawiać” – dodał Novotný.

Mecz z Piratem został rozstrzygnięty w ciągu kilku godzin, ujawnił Patrik Kincl. Potem chce zemsty na TerminatorzeWideo: Sport.cz

Należy dodać, że nie jest to odosobniony gniew ze strony polskich zapaśników. Pojedynek Samuela Krištofiča z Marcinem Naruszczką również sprawił, że napłynęło sporo atramentu. Marta Waliczeková, która przegrała z Lucią Pudilovą, po pierwszym meczu też źle się czuła.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.