Nowy atak kilka kilometrów od Polski: jaki był cel rosyjskiego ataku?

Baza wojskowa armii ukraińskiej, około piętnastu kilometrów od granicy z Polską, była celem rosyjskiego ataku rakietowego we wtorek rano. Powołując się na szefa lwowskiej obwodowej administracji wojskowej Maksyma Kozyckiego, poinformowała o tym amerykańska telewizja CNN.

Według Kozyckiego wojska rosyjskie zaatakowały infrastrukturę wojskową w obwodzie jaworowskim. Nie przedstawił jeszcze dalszych szczegółów, powiedział AP. CNN przypomniał, że instalacja wojskowa Jaworowa na zachodniej Ukrainie była co najmniej trzykrotnie celem rosyjskich ataków od początku wojny. W pierwszym ataku – 13 marca – zginęło ponad 30 osób.


CNN podało, że czas lokalny był tuż po północy we wtorek. naoczni świadkowie donosili też o głośnych wybuchach we Lwowie i sąsiedni obszar w zachodniej Ukrainie.

Później burmistrz Lwowa Andrij Sadowyj powiedział, że nie potwierdził jeszcze doniesienia, że ​​Lwów uderzył w jeden z pocisków. Zakładał, że pociski zostały zniszczone przez obronę powietrzną.

Sadovyj wezwał mieszkańców miasta, aby nie ignorowali alarmów z powietrza i, jeśli zostaną zadeklarowane, do bezpiecznego ukrycia się. Jaworowska instalacja wojskowa znajduje się około 40 kilometrów od Lwowa.

Morton Nicholls

„Zagorzały miłośnik zombie. Praktyk mediów społecznościowych. Niezależny przedsiębiorca. Subtelnie czarujący organizator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.