Nikita Michalkov powtarza propagandę Putina: Broń biologiczna na Ukrainie i zainfekowane ptaki

„Kiedy okazało się, że broń biologiczna, która była testowana na ukraińskich ochotnikach, wciąż jest przygotowywana, czyli „i ptaki, które je zainfekowały”. Ich trasa lotu przez Rosję została ustalona. To absolutnie faszystowskie eksterminacyjny wysiłek. Globalnie. Pochodzenie słowiańskie jako takie ” mówi słynny reżyser w nagraniu z dramatycznymi przerwami między słowami.

Odwzorowuje w ten sposób pewną liczbę rosyjskich wypowiedzi propagandowych, rozpowszechnianych przez dowódcę oddziałów ochrony radiologicznej i chemicznej armii rosyjskiej Igora Kiriłłowa. Twierdził, że rosyjscy żołnierze odkryli laboratoria chemiczne na Ukrainie. Według niego rozwinęli niebezpieczne choroby, które musiały zostać sprowadzone na terytorium Rosji przy pomocy ptaków.

Pentagon odpowiedział na doniesienia o rzekomej broni biologicznej na Ukrainie, wyraźnie określając je jako fałszywe informacje. Według Reutersa służba prasowa prezydenta Ukrainy podobnie stwierdziła: „Ukraina surowo odrzuca takie zarzuty”.

Ambasada Ukrainy w Czechach również w sobotę odpowiedziała na komentarze Michałka na Twitterze kolejnym apelem do Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach, zorganizowanego przez rosyjskiego reżysera w 2010 roku, kiedy to prezes festiwalu Jiří Bartoška przejął Kryształowy Glob. „Panie i panowie, czy nie przeszkadza wam, że ten człowiek, który publicznie powtarza bzdury Kremla i który wszystkich dziesięciu opowiada się za bombardowaniem ukraińskich miast, nadal jest zwycięzcą Kryształowego Globu?” można znaleźć we wkładzie ambasady.

Wezwanie do festiwalu w Karlowych Warach nie jest pierwszym na Ukrainie. „Mówią, że sztuka i sport są poza polityką. Nie sądzę, żeby to dzisiaj było prawdą. Nie ma nic pomiędzy – jesteś albo po stronie dobra, albo po stronie zła. To nie tylko to Putinkto rozpoczął wojnę. Duża część narodu rosyjskiego albo go popiera, albo milczy. Najgorsze rzeczy na świecie wynikają z obojętności”. Ambasador Ukrainy Perebyjnis powiedział w przemówieniu na otwarciu tegorocznych Czech Lions.

„Niestety popierają to również rosyjscy artyści i przedstawiciele kina – na przykład Nikita Michalkov. Na jego rękach jest też krew. Chciałem Cię zapytać o jedno – zerwać komunikację z rosyjską sztuką i kinem i wykluczyć je ze wszystkich festiwali. Wierzę, że wygramy. A potem będziemy robić filmy, a nie o wojnie, mamy tu teraz transmisję na żywo – powiedział ambasador Ukrainy. Jevhen Perebyjnis Czeska telewizja na żywo. Należy zauważyć, że dyrekcja festiwalu, na czele z prezydentem Bartošką lub Kryštofem Mucha, siedziała w sali i słuchała jego słów.

„Panie Michalkov, zrobiliśmy szybki przegląd ptaków świata i nikt nie przeleci nad Rosją. Z wyjątkiem sępów, które gromadzą się masowo nad Kremlem. Jak pan wie, są gotowe. ”, senator odpowiedział tuż przed północą Miroslava Nemcova.

Spekulacje na temat zdrowia psychicznego i fizycznego Putina: jest w świetnej formie, mówi Łukaszenko

Od przyszłego tygodnia uchodźcy wojenni z Ukrainy będą mogli pracować w Czechach bez pozwolenia na pracę. Mając wizę na całe życie, mogą aplikować swobodnie, firmy będą mogły ich przyjąć na każdym stanowisku. Nowo przybyli będą również mogli otrzymać nową pomoc humanitarną w wysokości 5000 koron na zaspokojenie podstawowych potrzeb i sprzętu, aby rozpocząć życie w Czechach. Liczy na to tzw. lex Ukraine, który zaczyna obowiązywać.

Władze francuskie zamroziły już aktywa prawie 850 mln euro (21 miliardów koron), należące do osób fizycznych lub firm objętych sankcjami w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę. Francuski minister finansów Bruno Le Maire powiedział dziś, że Paryż nie wyklucza dalszych sankcji wymierzonych w sektor energetyczny.

Władze zamroziły prywatne konta i linie kredytowe we francuskich placówkach o wartości 150 mln euro.

Co najmniej 1500 mieszkańców tymczasowo okupowanego miasta Enerhodar pomaszerowało na pokojowe zgromadzenie i zażądało od okupantów uwolnienia porwanego zastępcy burmistrza Iwana Samojljuka.

Zobacz wszystko online

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.