NATO przygotowuje się do utworzenia stałych oddziałów wokół Morza Czarnego

– Ministrowie obrony państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego poinstruowali dziś dowódców wojskowych, aby rozważyli utworzenie stałych grup bojowych w Rumunii i innych obszarach terytoriów państw członkowskich bloku wokół Morza Czarnego.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział dziś, że na Ukrainie nie doszło jeszcze do wycofania wojsk rosyjskich z ukraińskiej granicy. „Szczerze mówiąc, odpowiadamy na rzeczywistość, ale jak dotąd nie widzimy wycofania się Rosjan. Jak dotąd tylko od niego słyszeliśmy” – powiedział.

– Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg mówi, że Rosja staje się jeszcze silniejsza militarnie na granicy z Ukrainą. Ale Moskwa mówi, że część rosyjskich żołnierzy wraca z granicy z Ukrainą do baz po ćwiczeniach i zgodnie z nią żołnierze zaczęli opuszczać Krym po przeszkoleniu.

– Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział po wtorkowych rozmowach z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem, że w reakcjach USA i NATO na rosyjskie propozycje są punkty, w których możemy współpracować. Jest gotów rozprawić się z Zachodem, mówiąc, że nie chce wojny. Ale Putin oskarżył Ukrainę o popełnienie ludobójstwa na ludności separatystycznych republik Donbasu.

– Ukraińcy świętują w środę Dzień Jedności. Nad ministerstwami, szkołami, szpitalami i wieloma sklepami powiewały żółto-niebieskie flagi narodowe. Na Stadionie Olimpijskim w Kijowie dziesiątki ludzi rozwinęło 200-metrową ukraińską flagę i wymachiwało nią w rytm patriotycznej pieśni.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.