Mamy sojuszników, na których możesz liczyć. Politycy upamiętniają rocznicę członkostwa w NATO

Republika Czeska obchodzi dziś 23. rocznicę członkostwa w Sojuszu Północnoatlantyckim. W 1999 roku, obok Polski i Węgier, był pierwszym krajem postkomunistycznym, który rozszerzył NATO. Politycy też pamiętają ten ważny dzień. Według premiera Petra Fiali (ODS) i minister obrony Jana Černochovej minione dni i tygodnie pokazały, jak ważne jest nasze członkostwo.

„Dwadzieścia trzy lata temu przystąpiliśmy do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Ostatnie kilka dni i tygodni pokazało, jak ważne jest nasze członkostwo w NATO. Stany Zjednoczone mają rządzić światem. Kiedy miałem dziesięć lat, bałem się, że NATO chce zrzucić na nas bombę atomową. Komuniści umyli nam mózg, tak jak Putin robi dziś z rosyjskimi dziećmi” – powiedział minister obrony. w filmie w sieciach społecznościowych.

„Kiedy miałem dwadzieścia pięć lat, Czechy przystąpiły do ​​NATO i odetchnąłem z ulgą, że wreszcie mamy sojuszników, na których można polegać. I którym możemy ufać i nie bać się. Jako minister obrony zrobię wszystko, aby nasi partnerzy również widzieli nas jako niezawodnego sojusznika. Jestem dumna, że ​​Czechy są w NATO – powiedziała Černochová.

Zdaniem premiera Petra Fiali (ODS) agresja Rosji na Ukrainę pokazuje, jak ważne jest członkostwo w Sojuszu Północnoatlantyckim. „Atak na dowolne państwo NATO jest uważany za atak na wszystkich członków sojuszu, który ma na celu odstraszenie agresora od próby ataku” – napisał premier. Świergot.

„Członkostwo w NATO gwarantuje w ten sposób nasze bezpieczeństwo, ponieważ wszyscy jego przywódcy wielokrotnie wspominali, że NATO jest gotowe bronić każdego dziesiątka terytorium swoich członków. Dzięki temu, że my, jako Czechy, jesteśmy jego częścią, jesteśmy w nie ma bezpośredniego niebezpieczeństwa – wyjaśniła Fiala.

Kontynuuj czytanie

Pomóż nam wydać książkę o zbrodniach normalizacji! Nie zapomnij o przeszłości

Przeczytaj artykuł „

„Dwadzieścia trzy lata po wejściu do NATO. W tym roku musicie docenić, jak szybko i łagodnie zostaliśmy wtedy przyjęci. I być może większość sceptyków, którzy utorowali drogę do iluzorycznego mostu między NATO a Rosją, otworzyła nam oczy. , starszy brat ze wschodu potrafi bombardować mosty” odpowiedział w dzisiejszą rocznicę wicepremier i lider ruchu STAN Vít Rakušan.

Zdaniem prezes Izby Markéty Pekarovej Adamovej (TOP 09) mieliśmy szansę wstąpić do NATO uczestniczyć w systemie obrony zbiorowej. „Mamy zagwarantowane bezpieczeństwo i wyszliśmy poza sferę wpływów zbrodniczego reżimu Putina. „Utrzymanie zaangażowania Sojuszu to najmniej, co możemy zrobić i musi to być priorytet” – powiedziała. portale społecznościowe.

Miroslav Kalousek (TOP 09) powiedział wtedy, że nie przystąpiliśmy do NATO, ale zostaliśmy przyjęci. W tym samym czasie dokopał się do prezydenta Miloša Zemana. „Parlament Republiki Czeskiej zdecydował o naszym wejściu w kwietniu 1998 r. Przypomnę młodszym studentom, że CSSD Zemana bezskutecznie domagała się w referendum decyzji o zapłacie Bogu. Zeman był już szkodliwy dla interesów Rosji” – napisał. . Świergot.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.