Mall i CZC zmieniają właścicieli. Kupuje je polskie Allegro, dawny właściciel Aukra – Connect.cz

Ponownie uruchomiono 14 grudnia | Urząd Ochrony Konkurencji dzisiaj pozwolić. Allegro może zatem zostać przejęte przez Mall Group i firmę spedycyjną WeDo. Nie wpłynie to znacząco na konkurencję, gdyż dotychczasowe firmy Allegro nie mają znaczącego wpływu w Czechach.


5 listopada | Wczoraj sfinalizowano jedną z największych akwizycji e-commerce w Europie Środkowej. Polskie Allegro przejmuje Mall Group i WeDo od dotychczasowych udziałowców podobnych spółek PPF, EC Investments i Rockaway Capital.


Zapłaci za nie 925 mln euro (około 23,5 mld koron) i, ​​w zależności od wyników Mall Group, może wypłacić premię w wysokości 50 mln. Porozumienie wymaga jeszcze zatwierdzenia przez regulatorów i oczekuje się, że zostanie sfinalizowane w pierwszej połowie przyszłego roku.

Przejęcie nie obejmuje Mall Pay, Mall.TV, Košík.cz ani kanału Vivantis. Allegro jest jednak wchłaniane przez CZC.cz, a zwłaszcza przez samo Mall, które działa w Czechach, ale także w Polsce, na Węgrzech i na Słowacji. Dzięki WeDo Allegro zyskuje ważnego partnera w logistyce. Firma, utworzona z połączenia transportu kurierskiego In Time i punktów dostawy Uloženka, w pierwszym roku obsłużyła 10 milionów przesyłek.

W ciągu dwóch dekad Allegro stało się popularnym miejscem zakupów wśród polskich konsumentów. Razem z Mall Group i WeDO będziemy teraz mogli poprawić codzienne życie nie tylko 18 milionów klientów, których już obsługujemy, ale także reszty Europy. Kupujący skorzystają z lepszego wyboru, ceny i wygody, podczas gdy wspólna baza około 135 000 sprzedawców będzie mogła kiedyś przeglądać, sprzedawać wszędzie,mówi François Nuyts, CEO Allegro.

Allegro to największa polska galeria handlowa i internetowy dom aukcyjny. W przeszłości działał już w naszym kraju, kupując porównywarkę cen Heurék lub czeski portal aukcyjny Aukro. Ale mają już innych właścicieli.


Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.