Łukaszenka: Polska chce przejąć zachodnią część Ukrainy. Kijów zawsze będzie nas błagał o pomoc z Rosją

23.5.2022 (Webnoviny.sk) – Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko oskarżył Zachód o próby podzielenia Ukrainy. Podczas wizyty w rosyjskim kurorcie Soczi, gdzie spotyka się z prezydentem Rosji Władimir Poutinepowiedział też, że Polska stara się wzmocnić zachodnią Ukrainę.

Jednocześnie wskazał, że Kijów będzie musiał w końcu zwrócić się o pomoc do Białorusi i Rosji, aby uniknąć tego upadku. Jednak nie przedstawił żadnych dowodów na swoje zarzuty, wskazuje portal informacyjny BBC.
Na wspólnej konferencji prasowej Putin podkreślił starania Rosji o zmuszenie zagranicznych firm do płacenia w rublach przy zakupie rosyjskiego eksportu. Według niego wzmocni to rosyjską walutę.

Więcej na tematy: Zawód, Konflikt rosyjsko-ukraiński
Źródło: Webnoviny.sk – Łukaszenka: Polska chce przejąć zachodnią część Ukrainy. Kijów zawsze będzie nas błagał o pomoc z Rosją © SITA Wszelkie prawa zastrzeżone.

© SITA Slovenská tlačová agentúra as Wszelkie prawa zastrzeżone. SITA Slovenská tlačová agentúra as zastrzega sobie wyłączne prawo do wyrażenia zgody na powielanie, rozpowszechnianie i publiczne udostępnianie tego artykułu i jego części.

Morton Nicholls

„Zagorzały miłośnik zombie. Praktyk mediów społecznościowych. Niezależny przedsiębiorca. Subtelnie czarujący organizator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.