Kwalifikacje do mistrzostw świata byłyby największym sukcesem w karierze reprezentacji – mówi Souček

Aktualizacje: 23.03.2022 18:14
Opublikowany:

Solna (Szwecja) – piłkarz Tomáš Souček i jego reprezentacja zakwalifikowali się do ćwierćfinału Mistrzostw Europy w zeszłym roku, ale ewentualny awans na mistrzostwa świata w Katarze uważałby za największe osiągnięcie w swojej karierze reprezentacji. Ponadto podopieczni trenera Jaroslava Šilhavý’ego muszą wygrać półfinał playoffów w Szwecji i pięć dni później w Polsce.

„Wszyscy gracze wiedzą, jaki czwartek i wtorek są w naszym życiu. Na Mistrzostwa Świata możemy pojechać po 16 latach, więc skupiamy się tak bardzo, jak to możliwe. Grałem w Euro i wiem, jak to jest. Puchar to kolejny poziom i jeśli się powiedzie, będzie to z pewnością największy sukces w karierze reprezentacji” – powiedział Souček na konferencji prasowej.

Z powodu usterki technicznej w samolocie czescy piłkarze nie pojechali do Szwecji we wtorek, a dopiero dziś. Podczas ubiegłorocznego Euro przed 1/8 finału z Holandią w Budapeszcie napotkali ten sam problem. Ale w końcu wyjechali tego samego dnia, co pierwotnie planowano.

„Mam tylko nadzieję, że historia tego, co wydarzyło się przed meczem na Węgrzech, powtórzy się. Zamówiliśmy ten sam samolot, mieliśmy podobny problem. Lecieliśmy do wieczora i ruszyliśmy dalej. bądź szczęśliwy. Na dzisiaj mieliśmy mnóstwo czasu na wszystko. Po tym wszystkim jesteśmy gotowi – powiedział 27-letni Souček.

Czesi muszą obejść się bez między innymi pełnej defensywnej czwórki z mistrzostw Europy i strzelca Patrika Schicka. – Każdy zawodnik, który jest kontuzjowany i który byłby tutaj, jest przegrany. Wszyscy to wiemy. Ale to jest piłka nożna. Wszyscy, którzy tu są, zostali zaproszeni przez prawo. Będziemy walczyć o cały naród czeski, a także o zawodników, których ja Nie może tu być. Wierzę, że wszyscy jesteśmy gotowi i zdeterminowani na jutrzejszy mecz – powiedział defensywny pomocnik West Ham.

Prowadzi drużynę narodową jako kapitan. – Czuję taką samą odpowiedzialność, jak od pierwszego startu w reprezentacji. Zawsze będę dawał z siebie wszystko dla reprezentacji. Zawsze mówiłem, że pas kapitana będzie taki sam, że zawsze będę dawał z siebie wszystko, bez względu na pozycję. Wchodzę w to. „Jako bardziej doświadczony gracz będę chciał im pomóc, powiedzieć im coś, co sprawi, że poczują się komfortowo. Jeśli chodzi o boisko, postaram się wykonać to samo i jak najwięcej pracy – powiedział pochodzący z Havlíčkův Brod.

Północni muszą obejść się bez Zlatana Ibrahimovica, który zdobył 62 trafienia dla najlepszego strzelca wszechczasów reprezentacji narodowej. – To jeden z najlepszych napastników ostatnich dwudziestu lat. Osobiście bardzo go doceniam na boisku i poza nim. Świetna osobowość dla całej Szwecji. Dla nich to także strata, takiej osobowości brakuje każdemu. nie będzie go tam „W każdym razie skupimy się głównie na innych graczach, kiedy zobaczymy ich skład. Teraz skupiamy się głównie na sobie” – powiedział Souček.

Zna kilku szwedzkich piłkarzy z ligi angielskiej. Pamiętam niedzielny mecz z Tottenhamem przeciwko (Dejanowi) Kulusevsky’emu. Potem (Victor) Lindelöf z (Anthony) Elangą z Manchesteru United. Ale nie sądzę w tej chwili. Liberec i Slavia.

Szwecja piłka nożna eliminacje półfinał vs Soucek

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.