Jesteś grzecznym chłopcem, szukasz dwóch grup ludzi (WIDEO)

Dennik N wczoraj przyniósł informację, że słowackie siły bezpieczeństwa aresztowały co najmniej trzy osoby podejrzane o posiadanie informacji wywiadowczych dla Rosji. Dziś udostępnili nagranie wideo ze spotkania dwóch osób, które brały udział w szpiegostwie. Nagranie zostało nagrane w 2021 r. przez siły bezpieczeństwa.

Główna wiadomość się zdystansowała

Pierwsze informacje dziennika wskazywały, że Narodowa Agencja ds. Przestępczości zatrzymała pułkownika słowackiego Ministerstwa Obrony, członka Słowackiej Służby Informacyjnej oraz osobę powiązaną z serwisem Główne Wiadomości. Dwóm zatrzymanym miało zostać oskarżonych, a jeden przyznał się do winy.

Jednak SIS stwierdził później, że żaden z zatrzymanych nie był w służbie SIS. W tym kontekście słowacka Służba Informacyjna poinformowała, że ​​ochrona wywiadu państwowego, nawet przed najpoważniejszymi aktami zagrażającymi jego podstawom i bezpieczeństwu, w tym wrogimi działaniami obcego mocarstwa, jest jej najwyższym priorytetem.

Główny Newsroom dystansuje się od informacji medialnych. Swoją opinię napisali na portalu społecznościowym Facebook. Według nich jest on nieodpłatnym korespondentem okolicznościowym i nikt w redakcji nie wiedział, że współpracuje z Rosjanami:Jego zasługi nie dotyczyły Rosji, nie miał wpływu na funkcjonowanie dziennika General News,„Oświadcza, że ​​portal jest obecnie zablokowany.

źródło: Printscreen / Facebook / Top News

Dennik N zawiera film, na którym widać dwóch rosyjskich aktorów-szpiegów. Mówią, że to Bohuš Garbar i pułkownik Sergey Solomasov. To właśnie Garbár, nie zawsze pod własnym nazwiskiem, publikował dla zablokowanych teraz Hlavné zprávy lub Armádny magazyn.

Po nowym BBN może podjąć decyzję o zablokowaniu szkodliwych treści lub szkodliwej aktywności w Internecie, co miało miejsce również w odniesieniu do wspomnianych serwisów. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego zamyka strony, które najwyraźniej rozpowszechniały niebezpieczną prorosyjską propagandę, potwierdził Startitup rzecznik NSAU Peter Habara.

Dobrego łowcy chłopców

Dziennik N otrzymał film pokazujący fragmenty jednego z ich pierwszych spotkań. Miało się to odbyć w 2021 roku i zostało przechwycone przez słowackie siły bezpieczeństwa przy użyciu specjalnego sprzętu. Dziennik podaje, że Solomasov jest jednym z trzech dyplomatów wydalonych w poniedziałek przez Słowację.

Według dziennika Siergiej Solomasow jest przedstawicielem lub asystentem attaché wojskowego Rosji. Słowacja nie pozwoliła jednak na obecność tutaj rosyjskiego attaché wojskowego, więc reprezentuje go zawsze i we wszystkim.

Film uchwycił tych dwóch panów. Solomasov mówi Garbarowi, że wspomniał w Moskwie, że Garbar jest „dobry chłopak i ma wielu przyjaciół – także słowacką mafię”. Według niego Moskwa postanowiła zatem „Łowca’.

Ma dwa rodzaje ludzi do polowania. Znajomi, którzy kochają Rosję, chcą z nią współpracować, chcieliby pieniędzy i mieli tajne informacje, określa pierwsza grupa Solomów. Druga grupa powinna składać się ze znajomych, którzy wciąż rozważają współpracę z Rosją. Ale sam na nie zapoluje, powiedział Solomas.

Zidentyfikuj osoby, które byłyby dobre dla Twojej współpracy” podsumowuje Garbár. Solomasov kiwa głową, pytając, czy ma teraz kogoś dostępnego. Garbár twierdzi, że powinien sądzić, że choć zna prorosyjskich, to mówią, że są nieistotni. Solomasov wyjaśnia, że ​​potrzebowałby informacji z wewnątrz NATO lub Unii Europejskiej.

Film, który dostarczyły siły bezpieczeństwa, pokazuje również, jak Solomasov daje Garbarowi tysiąc euro. Rozmowa pokazuje, że połowa powinna zniknąć „Do kolegi”, natomiast drugie pięćset do Garbara.

„Wciąż moglibyśmy dostać się do Nady. Czy byłoby interesujące, gdybym się z nim zaprzyjaźnił?” zapytał Garbar na końcu filmu. „Nie będzie komunikował się z Rosją. » Solomas odpowiada natychmiast.

Twierdzi, że byłoby to niebezpieczne. Garbar powiedział, że nie zna Nai, ponieważ będzie „proamerykański. „Nie,” Solomas odpowiada. Mówi jednak, że jego zastępca lub asystent byłby odpowiedni.

Popełnili zdradę, mówi SaS

Partia Wolność i Solidarność popiera wydalenie rosyjskich dyplomatów ze Słowacji. Zdaniem liberałów słuszności takiego podejścia dowodzi także kompilacja filmów medialnych, w których żołnierz rosyjskiej ambasady rekrutuje szpiegów. Rzecznik SaS Ondrej Šprlák poinformował o tym w komunikacie prasowym.

Niedopuszczalne jest kupowanie przez quasi-dyplomatów obywateli słowackich. Ale także ci, którzy ulegli kłamstwom i chciwości, po prostu dopuścili się zdrady. Wierzymy, że sądy i Prokuratura Generalna będą działać szybko iw interesie ochrony Republiki Słowackiej – dodał. dodane przez stronę w zawiadomieniu.

Na podstawie oceny słowackich służb wywiadowczych, Republika Słowacka podjęła w poniedziałek 14 marca decyzję o wydaleniu trzech pracowników Ambasady Federacji Rosyjskiej w Republice Słowackiej za ich działania sprzeczne z Konwencją wiedeńską o stosunkach dyplomatycznych. Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Europejskich poinformowało go, że osoby te muszą opuścić terytorium Republiki Słowackiej w ciągu 72 godzin.

Źródła: Dennik N, Youtube / Dennik N, Dennik NStartup, TASR, Startup, SITA

Miles Hersey

„Całkowity ekspert w dziedzinie muzyki. Badacz Twittera. Miłośnik popkultury. Fanatyk telewizji przez całe życie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.