Grupa migrantów włamała się do Polski, rzucając kamieniami w policję

Według Urzędu Ochrony Danych, polska policja zgłosiła nielegalne wtargnięcie przez granicę białorusko-polską. Dodał, że później aresztowano 22 Irakijczyków.

W innym miejscu policja poinformowała, że ​​większa liczba migrantów próbowała przejść, ale nie udało się. Imigranci rzucali kamieniami w gliniarzy i uderzali jednego z nich w hełm. Policja stwierdziła, że ​​interwencja była tak intensywna, że ​​uszkodziła hełm. Według organu ochrony danych policja została lekko ranna.

Polska straż graniczna aresztowała również w sobotę czterech podejrzanych o przemyt, przemieszczających się z migrantami. DPA napisało, że było dwóch Gruzinów, jeden Polak i jeden Syryjczyk.

Jak podaje Reuters, polska Straż Graniczna zarejestrowała łącznie 223 próby nielegalnego przekroczenia granicy. Dane są trudne do zweryfikowania, w polskiej strefie przygranicznej panuje sytuacja kryzysowa, a dziennikarze i pracownicy organizacji humanitarnych nie mają tam wstępu. Dotyczy to również białoruskiego regionu przygranicznego, ostrzegł DPA.

Według AP polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że próbuje powstrzymać pogłoski wśród migrantów, że Polska zgodziła się na relokację migrantów do Niemiec w poniedziałek. Dlatego wysyła komunikaty wyjaśniające w języku angielskim na telefony komórkowe w okolicy. „To jest pełne kłamstw i bzdur! Polska będzie nadal chronić swoją granicę z Białorusią” – cytuje AP.

Obecnie polski rząd wysyła około 15 000 żołnierzy na granicę białoruską, aby pomóc straży granicznej ze względu na wzrost liczby migrantów na Bliskim Wschodzie. Od kilku miesięcy próbują przekroczyć tę linię, ale w ciągu ostatniego tygodnia zgromadziło się tam kilka tysięcy. W ostatnich dniach większe grupy migrantów wielokrotnie próbowały przedostać się przez płot.

Warszawa i Bruksela oskarżają prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenkę o zaostrzenie sytuacji, który ich zdaniem wspiera migrantów z krajów trzecich na granicach Białorusi w dążeniu do destabilizacji Unii Europejskiej. Według Lännena jest to zemsta Łukaszenki na białoruskim rządzie za sankcje UE za łamanie praw człowieka.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.