Golden State Warriors: Mistrzowie NBA

Grupa prowadzona przez Stephena Curry’ego, wybranego MVP, utrzymała tytuł po zdominowaniu szóstego meczu przez 103 do 90 w TD Garden. Siódmy pierścień w całym istnieniu zakładu.
Golden State Warriors pokonali Boston Celtics 103-90 w szóstym meczu finałów i zostali mistrzami NBA. Zespół kierowany przez Stephena Curry’ego, wybrany na MVP, utrzymał tytuł po zamknięciu serii 4-2 na TD Garden, bez polegania na siódmej grze.

Z tym tytułem Warriors osiągnęli wszystkie siedem kręgów w swoim zestawie doświadczeń. Świetna liczba, która pozwala mu zająć trzecie miejsce, za Los Angeles Lakers i ich rywalem w ten czwartek, Boston Celtics, którzy dodają 17. Poniżej, z sześcioma, są Chicago Bulls.
W tym momencie Bright State Warriors tworzą jeszcze jedną sekcję w NBA, jeszcze jedną, odkąd odzyskali tytuł jakiś czas temu. Od tego momentu rozpoczął się tytaniczny etap z sukcesem czterech tytułów: 2015, 2017, 2018 i 2022. W ten sposób Curry zdobył swój czwarty pierścień NBA.

Dziesiąty pierścień dla mentora Warriors, Steve’a Kerra, z czterema jako mentor i pięcioma jako gracz.
Zasilani 32 i sześcioma celnikami za 3 punkty przez niebiańskiego Stepha Curry’ego, Warriors zostali ogłoszeni mistrzami NBA cztery lata po ostatnim spotkaniu, wbrew wyparowaniu ich fantazji Celtics o byciu delegatami po raz osiemnasty, co byłoby absolutnym rekordem.

Grupa z San Francisco dodała kolejną nagrodę Larry’ego O’Briena do swojego rekordu po zdobyciu mistrzostwa u siebie w latach 1947, 1956, 1975, 2015, 2017 i 2018. Dwie pierwsze wygrali w ramach Philadelphia Warriors.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.