Czy YOG Sport powróci do DVB-T2?

W czwartek 28 kwietnia 2022 r. przerwana została nieszyfrowana transmisja stacji JOJ Sport HD w 1. ogólnopolskim multipleksie (MUX 1). Dystrybucja została wstrzymana na prośbę samego nadawcy. Stało się to dokładnie tego samego dnia, kiedy JOJ Šport wprowadził do swoich ofert operatorów Slovak Telekom i DIGI Slovakia. Obecnie widzowie nie mogą w ogóle odbierać słowackiego kanału sportowego przez antenę, nawet jeśli są klientami Plustelki. Jak już mówiliśmy, od czwartku po YOG Sport HD w pozycji programu jest tylko czarny ekran z ogłoszeniem w EPG, że bezpłatna transmisja się skończyła. Pozycja YOG Sport HD w zakodowanym MUX 1 nie jest systemem kodowania.

Według informacji portalu SatelitnáTV.sk, przyszłość słowackiego kanału sportowego w DVB-T2 nie jest jeszcze przesądzona. W związku z tym nie jest wcale pewne, czy dystrybucja zostanie wznowiona. Nawet jeśli tak się stanie, kanał nie będzie już nadawany niekodowany (FTA). Obecnie trwają negocjacje w sprawie włączenia do platformy Plustelka. Jeśli nadawca zgodzi się z Towercom na dalszą dystrybucję, YOG Sport będzie kodowany przez systemy Irdeto i CryptoGuard. Dostęp powinni mieć tylko abonenci Plustelki z aktywowanym pakietem Plustelka Standard. Jeśli tak się stanie, oczywiście poinformujemy Cię.

Andrea Paul

„Subtelnie czarujący fan mediów społecznościowych. Introwertyk. Skłonny do napadów apatii. Przyjazny rozwiązywacz problemów. Nieuleczalny wichrzyciel”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.