Chiny skarżą się ONZ, że ich stacja kosmiczna jest zagrożona kolizją z satelitami Elona Muska iROZHLAS

Chiny skarżą się ONZ, że ich Stacja Kosmiczna w Tianjung (Pałac Niebiański) dwukrotnie musiała uniknąć kolizji z satelitami Starlink amerykańskiego miliardera Elona Muskina. BBC News poinformowało we wtorek, że Pekin złożył skargę do odpowiedniej agencji ONZ w grudniu. Satelity wystrzeliwujące SpaceX nie skomentowały raportu.
Pekin

Udostępnij na Facebooku
Podziel się na Twitterze


Udostępnij na LinkedIn


WydrukowaćKopiuj URL
Skrócony adres

Zamknięte
SpaceX wysłał kolejnego satelitę Starlink. Pomoc w szybkim Internecie Zdjęcie: Craig Bailey / Florida Today przez sieć USA Today | Źródło: Reuters

Pekin powiedział, że kolizja między stacją a satelitami Starlink jest zagrożona dwukrotnie w tym roku. Najpierw 1 lipca, a potem 21 października. Chiny twierdzą, że ich stanowisko kierowało środkami bezpieczeństwa i ostrożności, aby uniknąć ryzyka kolizji.

Po premierze Elon Musk i jego firma stają w obliczu ataków na chińskie sieci społecznościowe. Niektórzy użytkownicy nazwali satelity Musk „śmieciami kosmicznymi”, podczas gdy inni uważają, że są one amerykańską bronią kosmiczną.


SpaceX wysłał kolejne 60 satelitów w kosmos do sieci Starlink. Pierwsza faza rakiety powróciła pomyślnie na ziemię

Przeczytaj artykuł


Eksperci od dawna ostrzegali przed niebezpieczeństwami konfliktów kosmicznych i wezwali rządy do dostarczenia większej ilości informacji. Według niektórych szacunków istnieje ponad 30 000 satelitów i innych sztucznych orbit, z których niektóre już nie działają.

Głównym celem projektu Starlink jest bardziej przystępny cenowo dostęp do szybkiego Internetu na całym świecie, zwłaszcza na obszarach wiejskich i oddalonych.

Firma początkowo spadła do 1440 satelitów, ale uzyskała już zgodę na 12 000 urządzeń i rozważa nawet rozszerzenie sieci do 30 000 satelitów. Obecnie w sieci znajduje się około 2000 satelitów.

CTK

Udostępnij na Facebooku
Podziel się na Twitterze


Udostępnij na LinkedIn


WydrukowaćKopiuj URL
Skrócony adres

Zamknięte
Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.