Budowa muru na granicy polsko-białoruskiej rozpocznie się we wtorek

WARSZAWA, 25 stycznia (TASR) – We wtorek rozpocznie się budowa 186-kilometrowego muru na granicy polsko-białoruskiej. Jak poinformowała agencja PAP, polska służba graniczna poinformowała o tym w poniedziałek.

Budowa muru rozpocznie się tego dnia od zamontowania betonowych słupów – powiedziała Anna Michalská, rzeczniczka polskiej straży granicznej. Dodała też, że od kilku tygodni trwają przygotowania budowlane.

Szacuje się, że budowa muru na granicy polsko-białoruskiej będzie kosztować 1,2 mld zł (263 mln euro).

Od zeszłego lata tysiące migrantów, głównie z Bliskiego Wschodu, próbowało przekroczyć granicę Polski z Białorusi. Migranci z Białorusi próbowali też przedostać się do UE przez Litwę i inne kraje bałtyckie, które odnotowują gwałtowny wzrost prób przekraczania swoich granic.

Napływ migrantów do Polski – ale także do krajów bałtyckich – nasilił się na granicy z Białorusią po tym, jak jej przywódca Aleksander Łukaszenko, w odpowiedzi na serię sankcji z Zachodu, oświadczył, że nie będzie powstrzymywał migrantów z Bliskiego Wschodu . dalej w Europie. Unia Europejska oskarżyła Łukaszenkę o nawet znaczące atakowanie migrantów z obszarów kryzysowych.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.