Aktor z Hollywood odwiedził Polskę i Ukrainę: każdy ma prawo szukać bezpieczeństwa!

Amerykański aktor Ben Stiller, Ambasador Dobrej Woli Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR), odwiedził w sobotę Polskę i Ukrainę. Samo UNHCR potwierdziło to dla BBC.

Stiller przybył do Rzeszowa na południu Polski. Odwiedzając region, chciał zwrócić uwagę na potrzeby tych, którzy uciekli przed wojną na Ukrainie, według UNHCR.

Aktor z Hollywood odwiedził przejście graniczne w pobliżu polskiej wsi Medyka, gdzie spotkał ludzi uciekających przed rosyjską inwazją z Ukrainy – pisze agencja PAP.


Miliony ludzi zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów, z czego ponad 90% to kobiety i dzieci. Jestem tutaj, aby odkrywać, dzielić się historiami, które pokazują wpływ wojny na ludzi i wzmacniać wezwania do solidarności. Każdy ma prawo szukać bezpieczeństwa. Ktoś. Wszędzie. W każdej chwili” – napisał Stiller na Instagramie.

Angelina Jolie

Amerykańska aktorka Angelina Jolie, która jest również specjalnym wysłannikiem UNHCR, również odwiedziła Ukrainę w kwietniu.. Nagrodzoną Oscarem aktorkę zauważono następnie w zachodnim Lwowie.

Od 24 lutego, kiedy Rosja militarnie zaatakowała Ukrainę, granicę polsko-ukraińską przekroczyło 4,17 mln osób – napisał w niedzielę rano na Twitterze polski pogranicznik. Szacuje się, że w Polsce jest jeszcze ponad dwa miliony uchodźców – dodaje PAP.

Andrea Paul

„Subtelnie czarujący fan mediów społecznościowych. Introwertyk. Skłonny do napadów apatii. Przyjazny rozwiązywacz problemów. Nieuleczalny wichrzyciel”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.